OZON JAKO SPRZYMIERZENIEC ZWIERZĄT
Właściwości dezynfekcyjne ozonu poznano pod koniec XIX wieku. Już wówczas wykorzystywano jego działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Od dawna też wiadomo, że ozon jest gazem toksycznym dla ludzi. Istnieje jednak druga strona medalu: ze względu na swe właściwości, ozon w niewielkich, precyzyjnie odmierzonych dawkach staje się sprzymierzeńcem człowieka i zwierząt, wspomagając leczenie wielu chorób. Gdy te precyzyjnie odmierzone dawki są podawane w mikrokapsułce, wówczas mamy do czynienia z zaawansowaną technologią, a ta jest w zastosowana w preparacie SORCOZON VET
Rezultaty ozonoterapii są bardzo dobre, zwłaszcza jeśli chodzi m.in. o trudno gojące się rany, zapalenia skóry, zmiany grzybicze, zakażenia gronkowcem – mówi lekarz weterynarii Krzysztof Klimas. – Do celów medycznych ozon wytwarza się z czystego tlenu w specjalnych aparatach.
W precyzyjnie odmierzonych dawkach wspomaga leczenie ludzi i zwierząt
Ozon to trzyatomowa cząsteczka tlenu (O3). Jest bezbarwnym gazem, łatwo rozpuszczającym się w wodzie i osoczu (15 razy lepiej od tlenu), wyczuwalnym już przy stężeniu 1:600 (np. po burzy), łatwo przekształcającym się w tlen. Jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, dlatego stosowany jest powszechnie do uzdatniania wody. Do celów medycznych ozon wytwarza się z czystego tlenu w wyniku wyładowań elektrycznych i stosuje się w postaci mieszaniny tlenowo-ozonowej, w maksymalnym stężeniu 5 proc. ozonu i 95 proc. tlenu.
OZON NA BAKTERIE
Na bakterie ozon działa jak antybiotyk, w dużym stopniu zabójczo działa również na wirusy i grzyby. Warto dodać, że do tej pory nie stwierdzono lekooporności na ozon, czyli nie ma możliwości uodpornienia się bakterii na jego działanie. Dlatego bardzo dobre rezultaty otrzymuje się w leczeniu ozonem zakażonych ran, odleżyn, oparzeń, owrzodzeń żylakowych, stanów zapalnych skóry, kości, zmian po naświetlaniu przy leczeniu przeciwnowotworowym, trudno gojących się przetok, szczególnie w tych przypadkach, gdzie nie uzyskujemy efektów leczeniem antybiotykami lub z powodu ograniczonego dostępu leków do miejsca zakażenia.
Ozon jest gazem bardzo dobrze rozpuszczalnym w wodzie, osoczu krwi i płynach tkankowych naszego organizmu. Nawet podany w formie gazu bezpośrednio do naczynia krwionośnego natychmiast ulega rozpuszczeniu w osoczu oraz łączy się z hemoglobiną krwinek czerwonych. Ozon posiada także znacznie większe powinowactwo do hemoglobiny erytrocytów niż tlen. Te fizyczne właściwości ozonu wykorzystywane są w leczeniu niedokrwienia narządów i tkanek spowodowanych miażdżycą tętnic – niedokrwienia mózgu, serca i kończyn dolnych oraz innych części ciała. Ozon jako bardziej wartościowy energetycznie od tlenu dostarczony do niedokrwionych z powodu miażdżycy tkanek i narządów poprawia ich utlenowienie i przyspiesza metabolizm komórkowy. Poprawia w ten sposób funkcje organów i narządów oraz zapobiega zagrażającej martwicy tkanek. Ozonu nie można podawać tylko wziewnie – komentuje dr Krzysztof Klimas. – Jest to gaz toksyczny i może wywołać zwłóknieniowe zapalenie płuc. Aczkolwiek Japończycy z bardzo dobrym skutkiem zastosowali ozonowe inhalacje u myszy, redukując w ten sposób wirusa grypy.
Cierpliwość do OZONU
OZON podawany w mniejszych dawkach, taka dawka jest w SORCOZON, jest alternatywą dla antybiotyku lub sterydu. Proces gojenia przebiega u każdego zwierzęcia inaczej, u jednych jest to proces dość szybki, u innych wymaga nieco więcej cierpliwości. Jest przede wszystkim bezpieczny i zastępuje wiele innych preparatów, które wykazują mnogość działań niepożądanych. W przypadku Sorcozonu stosowanego na błony śluzowe jamy ustnej, efektem ubocznym jest pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z pyska zwierzęci. Stosują Sorcozon pomagasz .
© 2021 All Rights Reserved.